Taryfikator mandatów 2021

19 marca 2021
Taryfikator mandatów 2021
Posiadając własny samochód bardzo istotne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Korzystając z polskich dróg, można popełnić wiele wykroczeń, które wiążą się z otrzymaniem kary.
 

Punkty karne i ich limity

Każdy kierowca ma możliwość sprawdzania, jaka jest jego aktualna ilość punktów karnych w CEPiK. Wystarczy posiadać profil zaufany i podać swoje dane. W przypadku kierowców, którzy posiadają prawo jazdy ponad rok dozwolony limit punktów karnych to 24, a w przypadku młodych kierowców mających prawo jazdy krócej niż rok, limit wynosi 20 punktów karnych. Po jego przekroczeniu zostaje odebrane prawo jazdy i konieczne będzie ponowne zaliczenie egzaminu teoretycznego, praktycznego oraz przejście specjalnych badań psychologicznych. Jeśli limit przekroczy młody kierowca, wówczas dodatkowo konieczne będzie ponowne zaliczenie całego kursu w szkole jazdy. Dodatkowo wobec młodych kierowców obowiązuje tak zwany okres próbny, w ramach którego prawo jazdy jest zatrzymywane, jeśli w czasie do 2 lat od zdania egzaminu popełnione zostanie przestępstwo komunikacyjne lub poważne wykroczenie.
 

Taryfikator mandatów 2021 

Taryfikator przewiduje punkty karne oraz kary finansowe. W aktualnie dostępnych taryfikatorach udostępnianych w Internecie lub w formie papierowej można znaleźć wiele różnych wykroczeń, takich jak na przykład nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. W przypadku takiego wykroczenia taryfikator punktów karnych 2021 przewiduje 350 zł mandatu oraz aż 10 punktów karnych, czyli prawie połowę dozwolonego limitu w przypadku doświadczonych kierowców i równą połowę limitu w przypadku kierowców mających prawo jazdy krócej niż rok.
 
Oczywiście taryfikatory przewidują również wiele innych kar za różne wykroczenia drogowe. Są one aktualizowane z roku na rok, więc warto zapoznać się z odpowiednią wersją aktualną dla danego roku. Taryfikator punktów karnych 2021 oraz mandatów 2021 jest dostępny w prasie, salonach prasowych i sklepach w formie papierowej. Można również szukać go na stronach internetowych związanych z tematyką motoryzacyjną i ruchem drogowym. Nikt więc nie powinien mieć większego problemu ze znalezieniem takich przydatnych informacji.