Wideorejestratory - czy warto korzystać?

01 lipca 2019
Wideorejestratory - czy warto korzystać?
Z samochodowych wideorejestratorów z roku na rok korzysta co raz więcej kierowców. Podczas zdarzenia drogowego, film nagrany przez  taki widorejestrator często jest rozstrzygającym i decydującym dowodem w sprawie. Wielokrotnie zdarzały się również historie, w których kierowcy niesłusznie otrzymali mandat za przekroczenie prędkości, a potem dochodzili swych praw w sądzie.
 
Wybierając kamerkę samochodową należy pamiętać przede wszystkim o dobrej jakości i parametrach, które są niezbędne w tego typu urządzeniach.
 
Poza dobrą jakością nagranego obrazu i możliwością nagrywania również nocą, warto zainteresować się także wideorejestratorem z dodatkowymi funkcjami np. umożliwiającymi wykonywanie zdjęć. Jest to bardzo przydatne podczas dokumentowania zdarzeń drogowych, w tym wypadków. Ciekawe są również wideorejestratory z wbudowanym sensorem. Wyczuwa on momenty przeciążenia, zabezpieczając nagranie z ewentualnej kolizji przed skasowaniem się. Dzięki temu zawsze masz do dyspozycji niezbędne dowody zdarzeń na drodze.
 
Najpopularniejszym wśród kierowców powodem posiadania kamerki jest chęć nagrywania podróży samochodem. Taki materiał może przydać się do zarejestrowania kolizji, wypadku lub innej niebezpiecznej sytuacji na drodze. Nagranie w razie potrzeby może stanowić dowód na winę albo niewinność uczestnika. Fakt posiadania nagrań zachęca do rozwiązywania sporów między kierowcami.
 
Wideorejestratory sprawdzają się zarówno u prywatnych samochodów, jak i flot samochodów firmowych. Dzięki nim znacznie łatwiej o zmniejszenie szkodliwości oraz straty samochodów oraz towarów.