Wymiana firmowej floty samochodów

03 września 2019
Wymiana firmowej floty samochodów
Wymiana firmowej floty to konieczność, przed którą co jakiś czas staje praktycznie każdy przedsiębiorca posiadający w swojej firmie samochody. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Starzejąca się flota generuje coraz to większe koszty związane z jej eksploatacją. Pojazdy coraz częściej wymagają kosztownych i długotrwałych napraw, a to wiąże się z ich przestojami. Sprzedaż dużej ilości pojazdów, w niezbyt dobrym stanie technicznym to zadanie, które bez pomocy profesjonalistów takich jak osoby zajmujące się skupem aut, ciężko sprawnie zrealizować.
 

Skup aut – usługi dla firm

Rynek skupu pojazdów używanych rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. Firmy zajmujące się taką działalnością kierują swoją usługę zarówno do klientów indywidualnych jak i firm. Oferta kierowana do firm pozwala szybko pozbyć się starej floty bez względu na jej stan techniczny. Firmy profesjonalnie skupujące auta, mogą  nie tylko zaoferować korzystną cenę, ale można z nimi również negocjować także inne korzyści. Wśród nich może się znaleźć bezpłatna wycena floty czy darmowy transport pojazdów. Wszystko to sprawia, że firmy coraz częściej przy wymianie starej floty decydują się na skorzystanie z usług profesjonalnego skupu pojazdów.
 

Korzyści z takiego modelu sprzedaży

Sprzedaż firmowej floty do skupu aut to wiele korzyści. Do najważniejszych należy niewątpliwie czas trwania takiej transakcji. Próby odsprzedaży wysłużonej firmowej floty mogą ciągnąć się miesiącami, w trakcie których zamrożona we flocie gotówka w dalszym ciągu będzie poza zasięgiem. Sprzedaż aut do skupu to szybki proces, którego finalizacja może zająć maksymalnie kilka dni. Skupy nie biorą pojazdów w komis, tylko odkupują je od przedsiębiorcy. Dzięki temu może on od razu wykorzystać pozyskane środki na inwestycję w nową flotę. Współpraca pomiędzy przedsiębiorstwem a skupem aut poflotowych może być współpracą długofalową, która rozłożona w czasie niesie ze sobą kolejne bonusy, takie jak uproszczenie formalności do niezbędnego minimum. Wszystko to sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych skupów aut w celu pozbycia się swojej floty pojazdów.
 

Przebieg transakcji

Korzystanie z usług profesjonalnego skupu aut przy okazji wymiany firmowej floty to niewątpliwie komfort i duża wygoda. To również gwarancja uczciwej, w pełni legalnej transakcji. Wycena dokonywana przez profesjonalny skup przedstawia realną, rynkową wartość aut. Dzięki temu przedsiębiorca ma zawsze pewność, że sprzedaje swoją wyeksploatowaną flotę z maksymalnie możliwym zyskiem. Jednak największą zaletą takiego modelu sprzedaży jest czas trwania transakcji od momentu jej rozpoczęcia do finalizacji, czyli odbioru aut przez skup i przekazania gotówki. Cała operacja dzięki doświadczeniu prowadzącego skup aut jest przeprowadzana sprawnie, i w zależności od wielkości floty, może zająć zaledwie kilka dni. Samodzielna sprzedaż pojedynczych nawet aut z wyprzedawanej floty zajmie nieporównanie więcej czasu.