Jak działa zagłuszacz GPS?

18 września 2019
Jak działa zagłuszacz GPS?
Zagłuszarki GPS to obecnie jedno z podstawowych wyposażeń złodzieja samochodu, który chce się upewnić, że skradzionego samochodu nie da się namierzyć, jeśli był wyposażony tylko w GPS. Jednak nie tylko złodzieje korzystają z urządzeń zagłuszających, bardzo często sięgają po nie też nieuczciwi kierowcy. Jak działa taki zagłuszacz GPS? Jak można się ustrzec przed pracownikiem - oszustem?
 

Jak działa zagłuszacz GPS?

Sygnał GPS nadawny jest przez satelity krążące na orbicie okołoziemskiej, docierając więc  do Ziemi jest bardzo słaby dlatego też nie jest trudno go zagłuszyć. Wystarczy nadawać na odpowiednich częstotliwościach z mocą 2 watów aby skutecznie zagłuszyć odbiorniki GPS w promieniu kilku metrów.
 
Na rynku dostępnych jest wiele zagłuszarek o różnej mocy i zasięgu. Oprócz sygnału GPS, zagłuszają również GSM, więc poradzą sobie także z zagłuszeniem telefonów komórkowych. Nieuczciwi pracownicy używają zagłuszarek, aby wykorzystywać służbowy samochód do prywatnych celów. Można jednak zapobiec takim działaniom.
 

Specjalny alarm 

Jeśli zarządzający flotą zauważy, że coś dziwnego dzieje się którymś z pojazdów - znika on i pojawia się w innym miejscu na mapie, co jakiś czas przejazdy na mapie są niezgodne do tych rzeczywiście przejechanych, a spalanie paliwa jest zbyt szybkie - oznacza to, że pracownik używa zagłuszarki.
 
System ABC TRACK posiada Alarm zagłuszania który każdorazowo  powiadamia poprzez SMS lub mail jeśli była podejmowana próba zagłuszenia lokalizatora. Zarządzający będzie wiedział, który pracownik próbuje go oszukać i gdzie aktualnie się znajduje.