ABC TRACK oficjalnym partnerem e-TOLL                                      

Miło jest nam poinformować wszystich obecnych oraz przyszłych Klientów, że zostaliśmy oficjalnym operatorem systemu automatycznego poboru opłat e-TOLL. Oznacza to, że oferowane przez nas urządzenia ZSL spełniają wszystkie niezbędne wymagania stawiane przez Ministerstwo Finasów.
 

Co to jest e-TOLL?

W czerwcu 2021 wszedł w życie nowy System Poboru Opłaty Elektronicznej Krajowej Administracji Skarbowej o nazwie e-TOLL. Zastąpi on dotychczas działający i znany wszystkim kierowcom system viaTOLL.
 
System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie zbudowane, wdrażane, utrzymywane i nadzorowane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, w celu realizacji poboru opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg w Polsce, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Dzięki niemu możliwa jest płatność za przejechanie danych odcinków tras – dotyczy to zarówno pojazdów powyżej 3,5 tony, jak i autobusów powyżej 9 miejsc (łącznie z kierowcą). Bazuje on na monitoringu GPS, który umożliwia lokalizowanie pojazdów oraz automatyczne wyliczanie opłat za przejechane trasy. Służą do tego urządzenia ZSL i OBU oraz aplikacja mobilna (e-TOLL).
 

Jakie pojazdy podlegają opłacie?

System e-TOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.

Urządzenia ZSL

W swojej ofercie posiadamy urządzenia ZSL spełaniające wszystkie niezbędne wymagania Ministerstwa Finansów oraz Krajowej. Wybierając nasze urządzenia otrzymujesz:
 
  • e-TOLL - systemem automatycznego poboru opłat drogowych
  • Terminal GPS podłączony do stałego zasilania 
  • Instalacja systemu przez specjalistów ABC TRACK lub możliwość własnej instalacji
  • Możliwość podłączenia urządzenia pod CAN oraz TACHOGRAF
  • Możliwość pobierania plików DDD z tachografu i Karty Kierowcy
  • Pełen i nieograniczony dostęp do aplikacji systemowej wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami 
W przypadku urządzeń ZSL należy skontaktować się ze swoim operatorem ZSL, celem uruchomienia dodatkowej usługi e-TOLL oraz jeśli to konieczne, wymiany urządzenia oraz podłączenia specjalnej diody sygnalizującej poprawność działania terminala GPS.

 

Zgoda Krajowej Administracji Skarbowej

Poniżej prezentujemy oficjalną zgodę Szefa Krajowej Administacji Skarbowej na przyłączenie systemu teleinformatycznego ABC TRACK do usługi e-TOLL.

 
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat systemu e-TOLL możesz skorzystać ze strony Ministerstwa Finansów lub skontaktuj się z naszym biurem.